The Right Way to Store Your Wedding Dress Before the Big Day

Właściwy sposób przechowywania sukni ślubnej przed wielkim dniem

Odbiór sukni ślubnej z salonu ślubnego lub krawcowej jest ekscytujący i oznacza, że dzień ślubu już blisko! Mimo to dla wielu narzeczonych może to być stresujące doświadczenie. W końcu pomysł przyniesienia do domu torby na ubrania zawierającej jedną z najważniejszych części garderoby, jaką kiedykolwiek będziesz nosić, może wydawać się zniechęcający. A co, jeśli coś się na nią wyleje i zniszczy, zanim jeszcze ujrzy światło dzienne? Co się stanie, jeśli zwierzę lub małe dziecko natknie się na nią i ostatecznie ją zniszczy? Nagle zdajesz sobie sprawę, że istnieje wiele sposobów na zniszczenie elementu garderoby i zdecydowanie nie chcesz, aby któryś z nich przydarzył się na Twoim zegarku.

Na szczęście przechowywanie sukni ślubnej aż do nadejścia tego wielkiego dnia nie jest wcale takie skomplikowane—o ile wiesz, co robisz. Tak, często jest to trochę bardziej skomplikowane niż po prostu powieszenie go na wieszaku w szafie, ale nie jest to nic, z czym nie można sobie poradzić, mając odrobinę wiedzy. Aby pomóc Ci czuć się pewnie, przynosząc tę ​​piękną suknię do domu, rozmawialiśmy z trzema ekspertami i poprosiliśmy ich o podzielenie się najlepszymi wskazówkami, jak utrzymać strój na wielki dzień w idealnym stanie przed ślubem.

 

Jak najlepiej przechowywać suknię ślubną?

Suknie ślubne różnią się pod względem materiałów i konstrukcji, co oznacza, że na ogół wymagają innych warunków przechowywania. Zanim cokolwiek zrobisz, Schoneveld zaleca zapytać swojego projektanta ślubnego, salon ślubny lub specjalistę od przeróbek, jak sugerują przechowywanie sukni. Powinieneś także zapytać, czy są jakieś specjalne instrukcje, których musisz przestrzegać.

Nadal potrzebujesz pomocy? Te trzy zatwierdzone przez ekspertów wskazówki będą odpowiednie dla niemal każdej sukni ślubnej https://cnai.education/blog/index. php?entryid=21013.

  • Przechowuj swoją suknię w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu:  Zdradzimy Ci ważny sekret: światło słoneczne nie jest przyjacielem Twojej sukni. "Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym miejscem do przechowywania sukni ślubnej jest ciemne, suche miejsce, takie jak szafa” mówi Cartledge. Trzymaj go z dala od innych ubrań, które mogą być zatęchłe lub brudne, aby zapobiec przenoszeniu zapachu, zaleca Rigby. Dzięki obu tym wskazówkom Twoja sukienka nie wyblaknie ani axton.in nie zgromadzi się kondensacja, która ostatecznie może spowodować pleśń.< /li>

  • Bezpieczne wieszanie sukni ślubnej: Jeśli zgodzisz się powiesić suknię, Rigby zaleca użycie mocnego, dobrze wyściełanego wieszaka który został specjalnie zaprojektowany do cięższych i delikatnych rzeczy, takich jak suknia ślubna. „Zawsze pamiętaj, aby wieszać sukienkę za wiszące wstążki, które powinny znajdować się w środku, a nigdy za same ramiączka lub ramiona” ona mówi. Jednak niektórych sukienek nie powinno się wieszać. „Niektóre delikatne, z koralikami i/lub elastyczne tkaniny najlepiej przechowywać na płasko” mówi Schöneveld. „Delikatne złożenie na pół jest prawdopodobnie w porządku. "
  • Używaj przewiewnego pokrowca: Zakrycie sukni ślubnej jest również bardzo ważne. Cartledge mówi, aby zawsze przechowywać sukienkę w materiałowej torbie na ubrania i nigdy nie używać plastikowej torby. Schoneveld zauważa, że ​​jest to najlepszy sposób na uniknięcie kontaktu sukni z przedmiotami o szorstkiej powierzchni, takimi jak ząbki lub rzepy, które mogłyby uszkodzić tkaninę.

< /p>

Pamiętaj, jeśli planujesz przymierzyć suknię ślubną przed nadejściem tego wielkiego dnia, http ://www.odontoiatriaprivataitaliana.it/community/profile/inez43548569310/ zachowaj szczególną ostrożność. „Upewnij się, że jest jak najmniej potu i bez makijażu,” mówi Schöneveld. „Tego rodzaju oleje mogą początkowo być niewidoczne, ale po pewnym czasie przechowywania powodują odbarwienia sukni”. Nie chodź też za dużo: kurz z podłogi zostanie zebrany.

Dlaczego ważne jest, aby suknia ślubna była prawidłowo przechowywana?

Oczywiście, to część garderoby, ale suknia ślubna to nie to samo, co Twoja ulubiona letnia sukienka. Jest generalnie cięższa i wykonana z delikatniejszych materiałów niż Twoje codzienne ubrania, co oznacza, że ​​potrzebuje trochę więcej uwagi, aby utrzymać ją w idealnym stanie. „Chcesz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby nie zgnieść, nie rozciągnąć ani nie zaczepić tego cennego przedmiotu” mówi Schöneveld. „Jeśli Twoja suknia była już przerabiana, lepiej unikać ciągnięcia ramiączek, ponieważ spowoduje to ich rozciągnięcie i potencjalnie spowoduje konieczność ponownej przeróbki. "

Prawidłowe przechowywanie oznacza również, że nie będzie wymagało zbyt wielu przygotowań w tym wielkim dniu. „Chcesz, aby usuwanie zmarszczek było minimalne w ten wielki dzień” mówi Cartledge. Powieszenie lub ułożenie w prawidłowy sposób utrzymuje gładkość tkaniny.

Gdzie przechowywać suknię ślubną?

Gdy odbierasz suknię ślubną po przeróbkach, zwykle będzie w torbie na ubrania, chociaż krawcowa może umieścić ją w pudełku. Możesz i powinnaś zostawić swoją sukienkę w tej torbie lub pudełku, chyba że masz do niej coś innego, co zostało wykonane specjalnie z myślą o tkaninach Twojej sukni. Powinien być również trzymany z dala od innych elementów garderoby. „Szafy, szuflady, wyściółki walizek i barwniki z innych tkanin będą miały wpływ na czystą tkaninę twojej sukni ślubnej, jeśli będą leżały obok niej” mówi Rygby.  „Oddziel swoją suknię ślubną od innych przedmiotów i umieść ją w środowisku wolnym od kwasów”.

Chcesz też mieć pewność, że torba na ubrania, której używasz, jest wystarczająco duża, aby przykryć całą suknię— nie należy pomijać dna, ostrzega Cartledge. Jeśli nie masz wystarczająco długiej torby na ubrania, zaleca prosty sposób: „Wytnij dziurę w prześcieradle lub lekkim kocu”. ona mówi. „Najważniejsze jest, aby suknia była zakryta i pozbawiona zmarszczek, jak to tylko możliwe”.

Upewnij się, że miejsce, w którym ją położysz, jest bardzo ciemne i suche, aby wilgoć i światło nie dostały się do sukienki. Schoneveld zaleca ciemną szafę z wystarczającą ilością miejsca, aby sukienka nie została zgnieciona. Jeśli próbujesz ukryć go przed narzeczonym, sugeruje przechowywanie go w domu członka rodziny i poproszenie go o trzymanie go w pokoju o małym natężeniu ruchu.

Czy materiał sukni narzuca sposób przechowywania?

Materiał sukni ślubnej powinien być bezwzględnie wzięty pod uwagę, gdy myślisz o przechowywania, szczególnie jeśli myślisz o powieszeniu sukni w szafie. „Większość sukien jest zaprojektowana w taki sposób, aby można je było bezpiecznie zawiesić na wewnętrznych szlufkach na wieszaki” mówi Schöneveld. „Jednakże, jeśli Twoja suknia jest cięta ukośnie (np. satynowa suknia inspirowana latami 30. XX wieku) lub ma bardzo gęste koraliki na delikatnej podstawie (np. długo przed ślubem, ponieważ tego rodzaju kroje i materiały mogą się rozciągać bardziej niż inne.”

Rigby zauważa, że ​​suknie ślubne niektórych bardzo delikatnych tkanin nigdy nie powinny być wieszane, ponieważ czas spędzony na wieszaku może powodować stres na szwach, http://epid1. gcgie.ru/community/profile/wardmarvin15721/ ostatecznie zmieniając kształt sukienki przez długi czas. W przypadku tych tkanin najlepsze może być ułożenie sukienki w pudełku. Przykładami tych delikatnych tkanin są jedwab i organza. Jeśli twoja sukienka jest ozdobiona koralikami, powinieneś również zachować szczególną ostrożność podczas jej przechowywania. Schoneveld ostrzega, że ​​żadna suknia z wystającymi kamieniami nigdy nie powinna ocierać się o tkaniny takie jak tiul czy szyfon. ona mówi. „Jeśli taka jest twoja sytuacja, trzymaj kamienie w chusteczce”. Unikaj zwijania lub składania warstw jedna na drugiej, aby uniknąć wiązania i ciągnięcia koralików.

Jak powiesić suknię ślubną?

Jeśli potwierdziłeś, że Twoją suknię ślubną można bezpiecznie powiesić w szafie, nadal powinieneś zachować przy tym szczególną ostrożność: Przede wszystkim upewnij się, że używasz mocno wyściełany i wytrzymały wieszak. Następnie pamiętaj, aby powiesić sukienkę na wewnętrznych szlufkach, a nie na ramiączkach. „Nie pozwól, aby ciężar sukni zwisał całkowicie na ramiączkach lub ramionach samej sukni,” podkreśla Schoneveld. “Te elementy są zwykle bardzo delikatne, szczególnie w stosunku do ciężaru reszty sukni i mogą się rozciągać, a czasem nawet rozdzierać.” Zauważa, że ​​jest to szczególnie prawdziwe, jeśli Twoja suknia ma ramiączka spaghetti, przezroczysty tiul lub www.thegudao.com koronkowe ramiona. Właśnie z tego powodu dodano dołączone pętle do wieszaków.

Jeśli chodzi o tren, nie stresuj się zbytnio. Tak długo, jak znajduje się w torbie na ubrania, powinno być w porządku, mówią nasi eksperci. „Panny młode często martwią się, co zrobić z trenem sukni, ale nie martw się – wsunięcie trenu na dno torby z ubraniami jest całkowicie w porządku. To zawsze można odparować,” Schöneveld dodaje.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Production and Recording

Mixing and Mastering

Branding and Design

Marketing and Promotions