How to Choose Your Wedding Dress If You’re an Indecisive Bride

Jak wybrać suknię ślubną, jeśli jesteś niezdecydowaną panną młodą

Podczas gdy planowanie ślubu  wiąże się z ogromną (i Https://Idiomasfachse.Edu.Pe/Blog/Index.Php?Entryid=126 różnorodna) lista kontrolna rzeczy do wykonania, wybór sukni jest, prawdopodobnie jedno z najważniejszych zadań. A przy tak dużej uwadze i skupieniu na sukience ma sens, że niezdecydowane panny młode mogą mieć niezwykle trudności ze znalezieniem swoich wymarzonych sukien ślubnych. Jeśli nie masz pewności, jak zawęzić wybór lub zaczynasz zastanawiać się nad wyborem zestawu, do którego już się zobowiązałeś, Tina Wong, założycielka i dyrektor generalny Grace + Ivory, mówi, że nie jesteś sama.  

“Nie jest wielkim zaskoczeniem, że wiele narzeczonych czuje [niezdecydowanie], gdy pomyśli się o tym, że suknia to duży emocjonalny zakup https://datacesspro.com/shriharifoundation/community/profile/marianofrahm99/, może być wiele opinii, www.arrisuav.com i będzie na większości Twoich zdjęć ślubnych” ona tłumaczy. „Twoja suknia naprawdę jest z przodu i na środku Twojego wielkiego dnia, więc trudność w doborze sukni (zwykle z 9-12-miesięcznym wyprzedzeniem! ) może być trudna dla niektórych narzeczonych. ”

POZNAJ EKSPERTA

  • Tina Wong jest założycielką i dyrektorem generalnym Grace + Ivory, internetowego butiku ślubnego, który specjalizuje się w szytych na zamówienie, dostosowywanych sukniach ślubnych.
  • Madison Blackburn jest właścicielką Bridals by Madison, sklepu ślubnego z siedzibą w Georgii, który oferuje współczesne, artystyczne i romantyczne suknie ślubne.

Główny katalizator niezdecydowania wynika z faktu, że wiele panien młodych dorastało z wizją tego, jaką suknię ślubną kupuje&nbsp ;”powinien”; wygląda jak. “Media i programy takie jak Powiedz tak sukni sprawiły, że wiele panien młodych czuje, że jeśli nie są wzruszone do łez, to nie jest suknia” mówi Madison Blackburn, właścicielka Bridals by Madison.  “W rzeczywistości nie wszystkie panny młode płaczą!&ndquo; 

Biorąc pod uwagę, jak dużą inwestycją jest suknia ślubna (i że większość z nich ostateczna wyprzedaż), presja jest zdecydowanie większa, ponieważ panny młode udają się do butików. “Zaczynasz wiedząc, że—jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem—będziesz mogła założyć tylko jedną sukienkę, jeden raz, na jedną noc” — mówi Blackburn. Porozmawiaj o stresie! Dobrą wiadomością jest jednak to, że wybór sukni ślubnej nie musi być męką pełną niepokoju.

Niezależnie od tego, czy masz trudności z zawężeniem wyboru, czy też możesz ;nie wydaje się, aby zobowiązać się do sukni, jesteś we właściwym miejscu. Poniżej eksperci omawiają wszystko, co niezdecydowane panny młode powinny wiedzieć o znajdowaniu—i trzymaniu się—wybranej sukni na wielki dzień oraz Http://cryptoprise.net/community/profile/Gusbarrington45/ poza. 

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów sukni ślubnej

Po pierwsze, Blackburn mówi, że najważniejszymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie sukni ślubnej, są harmonogram, budżet i pożądana estetyka. Niestety, jeśli masz serce nastawione na konkretny styl, ale jest on poza budżetem lub nie dotrze na czas na wielki dzień, ta konkretna opcja może nie zadziałać. Poza tym chcesz zamówić suknię ślubną z około rocznym wyprzedzeniem, więc jeśli nie masz tyle czasu, być może będziesz musiała rozważyć komplety wysyłkowe lub zakup gotowego zestawu.

Następnie, gdy zaczynasz przymierzać suknie, Wong radzi paniom młodym, aby zwracały uwagę na szczegóły, a nie na dopasowanie wyglądu. „Większość przykładowych sukienek nigdy nie będzie idealnie pasować na Ciebie, i to jest w porządku, ponieważ suknia ślubna to część garderoby, która będzie na Ciebie dopasowana” ona tłumaczy. „Zwykle zabieramy rzeczy do przymierzalni, aby zobaczyć, jak pasują, ale staramy się nie kupować w ten sposób sukni ślubnej” Chociaż chcesz wybrać ogólną sylwetkę, która dobrze leży na ciele, Wong mówi, że szczegóły (takie jak dekolt, materiał, rękawy, ozdoby, tren itp.) są tym, na czym naprawdę musisz się skupić podczas zakupów proces.

Jak przygotować się do zakupu sukni ślubnej

W filmach i programach telewizyjnych panna młoda po prostu wpada do butiku pod wpływem kaprysu i jakimś cudem udaje jej się znaleźć wymarzoną sukienkę w ciągu kilku minut. W rzeczywistości zarówno Wong, jak i Blackburn twierdzą, że zanim udasz się na spotkanie w sprawie sukni ślubnej, musisz przeprowadzić rozeznanie, ponieważ podróż może szybko stać się frustrująca, jeśli nie jesteś na to przygotowana.

“Tworzenie idealnej tablicy Pinterest  nie wystarczy, aby złagodzić stres związany z zakupami,” wyjaśnia Wong. „Ponieważ suknie na Pintereście zazwyczaj nie zawierają metki z ceną, może być trudno zorientować się, jak suknie wyglądają w ramach ślubnego budżetu.” Dlatego tak ważne jest dokładne zrozumienie, ile jesteś w stanie wydać, a także uwzględnienie daty ślubu.  

Aby jak najlepiej wykorzystać zakupy, firma Blackburn sugeruje wybieranie salonów, które odwiedzasz. “Zawsze wyświetlaj podgląd sklepów (za pośrednictwem sieci społecznościowych i stron internetowych) przed rezerwacją spotkań, aby wiedzieć, jakie będzie to doświadczenie” ona mówi. „Sprawi, że poczujesz się o wiele lepiej przygotowany, kompetentny i pewny swojej decyzji. ” Ponadto dobre zrozumienie projektantów, stylów i przedziałów cenowych oferowanych przez sklepy ślubne zapewni Ci największe szanse na znalezienie sukni, którą pokochasz, nie zbaczając zbytnio z drogi. 

< p> 

Jak zawęzić opcje sukni ślubnej

Przy tak wielu opcjach łatwo i często podczas procesu zakupowego może wystąpić zmęczenie decyzyjne. Blackburn mówi, że aby zawęzić wybór, najpierw zastanów się, jak chcesz się czuć w swoim wielkim dniu. Chcesz poczuć się seksownie? Klasycznie? Ostro? Romantycznie? Spróbuj znaleźć tę jedną główną estetykę i oprzyj się o nią, wybierając butiki do odwiedzenia i przymierzając sukienki. Istnieje wiele pięknych sukni, ale posiadanie pomysłu na atmosferę, którą chcesz objąć, wyeliminuje zagmatwane „piękne, ale nieidealne”. opcje.  

Ponadto Wong sugeruje dobre zrozumienie swoich niezbędnych rzeczy i przechowywanie listy szczegółów, które lubisz, gdy przymierzasz różne style. „Nadanie priorytetu fizycznemu ubiorowi i czynnikom stylu życia może pomóc pannie młodej dopracować to, co jest naprawdę ważne w sukience (i pomóc jej nie rozpraszać się)” ona mówi.

Gdy zauważysz trend w stylach lub detalach, które Ci się podobają, wyeliminuj wszystko, co nie pasuje do tych kategorii. A gdy zaczniesz zawężać swoje opcje, przestań szukać nowych pretendentów, a zamiast tego skup się na sukniach, które już kochasz. Następnie weź pod uwagę rodzaje akcesoriów, które chcesz założyć, miejsce, w którym się odbywasz, porę roku, liczbę przeróbek i wygodę. Jeśli naprawdę czujesz, że utknąłeś, Wong mówi, aby nie bać się podążać za swoim jelitem. „Intuicja prowadzi większość [panny młodej] właściwą ścieżką” wyjaśnia. “Istnieje wiele opcji i naprawdę możesz robić zakupy w nieskończoność.”

Kogo przyprowadzić do Twojej sukni Umów się na zakupy

Chociaż możesz chcieć przyjechać do butiku ze wszystkimi swoimi VIP-ami, obaj eksperci podkreślają, że często mniej znaczy więcej dzięki towarzyszom zakupów. „Niezdecydowane panny młode powinny przyprowadzać tylko swoich najbardziej wspierających ludzi” — mówi Blackburn. “Więcej osób oznacza więcej opinii, a więcej opinii sprawia, że ​​panny młode czują się mniej pewnie w swoich decyzjach.”

Dlatego Wong sugeruje zakupy w pojedynkę lub tylko z jedną lub imatelsecurity. com dwóch zaufanych przyjaciół, kiedy zaczynasz. „To naprawdę pomaga, zwłaszcza że podczas godzinnego spotkania można przymierzyć tylko określoną liczbę sukienek, a sprawdzenie każdej sukienki w większej grupie zajmuje więcej czasu” ona tłumaczy. Jeśli samotna wycieczka nie ma sensu, rozważ przymierzenie sukienek w domu w sklepach takich jak Grace + Ivory, Azazie i Revelry, aby poznać sylwetki i szczegóły, które Cię interesują, zanim udasz się do salonie ślubnym z przyjaciółmi i rodziną.

Ostatecznie panna młoda powinna czuć wsparcie w wyborze sukni, w której poczuje się jak najlepsza wersja siebie, niezależnie od innych’ opinie,” — mówi Blackburn. Niezależnie od tego, kogo zaprosisz, upewnij się, że jasno określasz granice i oczekiwania dotyczące tego, czego oczekujesz od opinii. Jeśli wolisz, aby zaczekali z wyrażeniem opinii, dopóki nie wypowiesz się lub jeśli nie chcesz wglądu i po prostu wolisz ich towarzystwo jako wsparcie, poinformuj ich o tym z wyprzedzeniem i nie bój się przypomnieć im, jak poszukiwania trwają.

Ogólnie rzecz biorąc, chociaż zakupy sukienek mogą być trudne dla niezdecydowanych narzeczonych, chodzi o to, by pozostać wiernym sobie, swojej wizji i swojej decyzji. Zawsze pamiętaj, że „znalezienie sukni ślubnej jest jak znalezienie partnera” — mówi Blackburn. „Kiedy powiesz „tak”, musisz przestać szukać, inaczej wpadniesz w kłopoty.”

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Production and Recording

Mixing and Mastering

Branding and Design

Marketing and Promotions